Завдання 20.
1. Підкресліть усі члени речення. Поставте, де потрібно, пропущені розділові знаки. Виконайте повний синтаксичний аналіз 10 речення.
1. За сонцем хмаронька пливе червоні поли розстилає. 2. Вже розпогодилось умите сонце перекинуло свої золоті коси на поля і вони укрились пахучою парою. 3. У розчинене вікно пливуть медові пахощі розквітлих акацій. 4. В безладно розсипаних хмарах засяяла веселка. 5. Мабуть теж шукав би вихід із становища у праці. 6. Можливо якась пташка прилітала б пити воду, тоді Сізіф не був би самотнім а його праця лишилась би потрібною. 6. Коротко кажучи треба завжди вміти пожертвувати собою своїми справами для добра інших. 7. Кажуть прийшов на Запорозьку Січ Станіславом Морозовицьким а став Нестором Морозенком. 8. Ти Вкраїно спрагла ясного Хорсаквіте золотий, до сонця обертаєш чоло смагле і стежиш тільки слід його тривкий! 9. Зори зори вогнистий в небі шлях. 10. Справді у Сізіфа був шанс звільнитися від тяжкої марної праці. 11. Звичайно ніщо не може виправдати смерті хоча б однієї людини. 12. Немає сумніву тоді повернеться з вирію й лелечиха, на яку він також очікує зоставшись на зимівлю у селі. 13. Олексію Петровичу а він страшний? 14. Здається мені не часто щастить. Мені здається, що доволі рідко. 15. Нерозділене кохання я думаю наклало відбиток на світосприйняття жінки, і тому врешті-решт вона стала черницею. 16. Можливо тому, що справжнє кохання здатне на самопожертву, у неї з’явилася потреба присвятити життя іншим людям. 17. А кохати на мою думку можна тільки одну людину. 18. Отже існує зовнішня і внутрішня краса, які можуть бути оманливими на перший погляд. 19. Тому як на мене суспільство не може успішно розвиватися, не спираючись на абсолютні цінності а сповідуючи лише відносні. 20. Невиразні спогади Нестора на жаль не дають об’єктивно реальної панорами подій, які відбувалися мабуть у той час, коли завершувалась війна.
2. Запишіть слова фонетичною транскрипцією. Зробіть морфемний розбір цих слів.
Учитель, вибувати, поперекидати, освітлювати, перелік, промова, дружба, вивіз, витвір, провесінь, міжгір’я, безхмарний, розчин, чайник, безцінь, розвивати, розчленувати, безперешкодний, чемний, щирість, утома, управитель, тяганина, трудяга, травиця, творець, спадок, граматичний, громадянство, громовиця, вибудовувати, залюбки, спання, якнайкращий, виймати, вибулий, дякую, жартівливий, зроблю, макетом, серце, щедрістю, кущ, каченя, кров, сплю, окуляри, лісовик, лісництво, молодіти, оселя, первоцвіт, перетин.
3. Запишіть, виправивши помилки.
На протязі трьох днів, на слідуючомутиджні, згідно розкладу, зволожуючий крем, самий сильний, працювати по програмі, вірна відповідь, розглядалися наступні питання, пропуск до учбового корпусу, вуз, навчатися мові, не звертати увагу, проводити міроприємства, підписка на газети, приймати активну участь, у різних областях науки, відносяться з повагою, при вивченні, задавати питання, об’єм роботи, спільне співробітництво, нові інновації, існуюче законодавство, при такій умові, сидячі місця, вибачюсь, відкрити вікно, відкрити очі, розпочнеться в дев’ять годин, у квітні місяці, на Україні, відсутній по хворобі, підростаюче покоління, бувший учень, оточуюче середовище, із-за непорозуміння, відпочивав більшу половину дня.
4. Напишіть твір на тему «Батьки і діти у повісті Ніни Бічуї «Шпага Славка Беркути»».