Сайт учителя
української мови та літератури
Монько Ніни Юріївни

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Березень » 23 » Практикум з правопису
20:51
Практикум з правопису

1. Спишіть, розставляючи пропущені розділові знаки.

Чи я до тебе Україно приб'юсь мов крапля у Дніпро? (М. Стельмах.) І вірю нене до загину що зійде промінь у донину... В прозору тишу голубину ти зійдеш рідна із хреста! (М. Рильський.) Любов до тебе Україно найкращий в світі оберіг. (Б. Черепков.) Україно рідна Україно ти мене до герця пригорни! (П. Перебийніс.) Хіба можеш ти бути рабою Україно безсмертна моя! (В. Сосюра.) Уклоняюсь тобі всенародно моя мамо сива зозуле. (А Камінчук.) Зірви Мадонно нам із душ полуду не допусти до братовбивства мсти! (В. Бровченко.) Народжуйся роде русявої вроди на трави па зорі на лагідні води! і радуй вовіки мій добрий народе нерном і піснями всесвітні народи! (Б. Олійник.) Краю ти мій краю кращого за тебе я в житті не знаю! (В. Сосюра.) Спасенна дорого освячена Богом веди мене далі за гори та доли. (Т. Мельниченко.) Будь доброю державності дорого. (В. Однолько.) Дрібні твої трагедії людино одірвана під поступу часу! (Д. Загул.) Кожній квітці цвісти твоїм дітям рости Україно моя Україно! (Д. Луценко.) Журавко журавочко сива горюєш і ти від грози. (В. Грінчак.) Чом ти жайворе в зеніті не співаєш пісню літню? (П. Перебийніс.) Не рахуй моїх років! їх не варто лічити зозуле. (В. Раєвський.) Куди ви летите мої високі птиці? (Б. Олійник.) Станьте птахи на коліна! Заздріть півневі півні! Він співає солов'їно голосні свої пісні. (Б. Симоненко.) Докіль лежатимеш, лінивче? Іди ледащо до мурашки приглянься до її звичаїв і будь розумним. (З Біблії.) Почекайте варенички прийде на вас масниця! (Нар. творч.)

2. Спишіть, розкриваючи дужки.

День (Н, н)езалежності України, Акт (П,п)роголошення (Н,н)езалежності України, (3,з)апорізька (С,с)іч, (В,в)ерховна (Р,р)ада України, (3,з)бройні (С,с)или України, (Г,головнокомандувач (В,в)ійськовими (С,с)илами України, (М,м)айдан (Н,н)езалеж- ності, (К,к)онституційний (С,с)уд України, (К,к)абінет (М,м)іністрів України, (Н,національна (Г,г)вардія, (М,м)іністерство (О,о)світи і (Н,н)ауки України, (В,в)иконавчий (К,к)омітет (Д,донецької (0,о)бласної (Р,р)ади (Н,н)ародних (Д,депутатів, (В,в)сесвітня (Р,р)ада (М,м)иру, (0,о)світня (Ф,ф)ундація Петра Яцика (Торонто), (Л,л)іга (У,у)країнських (М,м)еценатів, (Д,д)ень (У,у)чителя, (Д,д)ев'яте (Т,т)равня, 9 (Т, т)равня, (3,з)олоті (В,в)орота, (Н,н)аціональна (О,о)пера імені Т.Г. Шевченка, (О,оксфордський університет, (0,о)рден (П,п)ошани, (0,о)рден Ярослава Мудрого, (0,о)рден «(3,з)а заслуги», (Г,г)ерой України, (Н,н)обелівська (П,п)ремія, (0,о)рганізація (О,о)б'єднаних (Н,н)ацій, (В,в)олинська область, (І,і)ванківський район, (С,софійський (С,с)обор, (С,с)трийський (П,п)арк, річка (Ж,ж)овті (В,в)оди, (С,с)пасівка, (Т,т)еплого (О, о)лекси.

3. Спишіть прислівники, дотримуючись правил правопису.

Час / від / часу, з / гори, на / ходу, на / початку, до / побачення, до / дому, де / небудь, без / відома, на / бік, на / четверо, на / прощання, на / силу, чим / дуж, до / пари, на / весні, на / совість, рік / у / рік, видимо / не / видимо, в / обмін, по / моєму, по / суті, по / волі, в / головному, в / голос, на / славу, зі / зла, хоч / не / хоч, за / рахунок, в / розсип, у / вічі, без / сумніву, від / ранку / до / вечора, в / рівень, до / пори, на / відмінно, в / цілому, одним / один, по / всяк / час, на / гора, в / нічию, с / під / лоба, всього / на / всього, рано / вранці, що / правда, де / далі, слово / в / слово, над / вечір, по / трете, будь / де, рік / у / рік, у / сто / крат, на / видноті, по / новому, більш / менш, аби / як, у / п'ятьох, на / різно, як / най / більше, мимо / хідь — мимохідь, знов / таки.

Переглядів: 175 | Додав: monko_n | Теги: звертання, Практикум, велика літера, правопис, прислівник | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
...
… Поки живе мова — житиме й народ, яко національність...
Іван Огієнко?

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
 • МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ
  І НАУКИ УКРАЇНИ
 • УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
  ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОДА
 • ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОІППО
 • ВІДДІЛ ОСВІТИ
  НІЖИНСЬКОЇ РДА

 • Copyright monko_n © 2019
  uCoz