1. Володимир Яворівський "Оглянься з осені"
Події роману "Оглянься з осені" українського письменника розгортаються в наші дні в селі Городищах над Бугом. Автор не шкодує гумору й химерної іронії для своїх героїв і в радісний час творіння, і в зворушливому присмутку незвичних ситуацій чи чудернацьких пригод, у які потрапляють городищенці.
2. Валерій Шевчук "Барви осіннього саду", "Вечір святої осені"
Оповідання про становлення особистості молодої людини, про морально-етичні проблеми, що хвилюють юне покоління сьогодні.
3. Радій Полонський "Осінні акварелі"
У романі "Осінні акварелі" перегукуються події воєнної пори і сучасності, трактуються гострі морально-етичні проблеми, з якими стикаються в наші дні герої - в минулому фронтові розвідники.
Передімною - унизу і навколо-
частка планети, мабуть,
одна із найгарніших.
І душу разом із тілом
проймає предковічне томління:
оволодіти часом і простором,
піднестися над планетою,
лишаючись на ній, на цій землі,
розпростертися на цілий світ
і зосередитися на крихітній
частці матерії - на людині...
Р. Полонський
4. Лесь Качковський "Двоє в осінній вечір"
В оповіданні розкривається духовний світ наших сучасників, передусім - людей Прикарпаття. Автора приваблюють сильні натури з власним баченням світу.
5. Віктор Гаман "Хризантема"
Роман "Хризантема" має тернистий шлях до читача. Писався він за тих часів, коли траволікування розцінювалося як прояв знахарства, чаклунства, темної потойбічної сили.
В центрі твору - двоє закоханих: учений-фітотерапевт Іван Горностай та журналістка Мар'яна Вербицька. Однак тематика твору значно ширша: в лабораторіях ведуться пошуки ефективних препаратів з лікарських рослин, які могли би протистояти онкологічним захворюванням, а в людських серцях точиться двобій за вірність, порядність, стійкість і милосердя в ділових і особистісно-інтимних стосунках.
Драматичний кінець книги посилює соціальну і моральну гостроту цих проблем.
6. Олександр Ільченко "Петербурзька осінь"
Повість відомого українського письменника про життя і творчість геніального українського поета, художника, революціонера-демократа Тараса Шевченка після заслання, його дружбу з М. Чернишевським, А. Церетели, А. Олдріджем, про нестерпну тугу поета за рідною і милою Україною.
7. Константин Паустовский "Ніч в жовтні", "Наодинці з осінню"
8. Антон Чехов "Восени"
9. Василій Шукшин "Восени"
10. Наталія Хаткіна "Жінка-осінь"
Відома поетка, прозаїк та драматург невимушено та відверто розповідає про жінку, яка вже має онука, але не вважає себе старою.
Буденні клопоти, романтичні спогади та... мрії...
Сентиментальність та гумор поєднуються у книзі органічно. Читач (а ще вірогідніше - читачка!) й посміхнеться, й розчулиться.
Це роман, збагачений ліричними відступами, у яких багато осіб впізнають себе.
Але найперше - це історія кохання. Кохання, яке "було, та загуло", кохання, яке ще справдиться...
Джерело http://www.uamodna.com/